Aktualne promocje
Duo Inter Pack platforma na hak
Duo Inter Pack platforma na hak

999,00 zł

Cena regularna: 1 300,00 zł

Najniższa cena: 1 149,00 zł
szt.
THULE 710600 Evo Flush Rail
THULE 710600 Evo Flush Rail

557,00 zł

Cena regularna: 689,00 zł

Najniższa cena: 689,00 zł
szt.
NEW SPIDER 4 INTER PACK składany uchwyt na hak
NEW SPIDER 4 INTER PACK składany uchwyt na hak

2 180,00 zł

Cena regularna: 2 379,00 zł

Najniższa cena: 2 199,00 zł
szt.
NEW SPIDER 3 INTER PACK składany uchwyt na hak
NEW SPIDER 3 INTER PACK składany uchwyt na hak

1 730,00 zł

Cena regularna: 1 990,00 zł

Najniższa cena: 1 690,00 zł
 Mont Blanc Altitude 350 czarny matalik
Mont Blanc Altitude 350 czarny matalik

2 440,00 zł

Cena regularna: 2 599,00 zł

Najniższa cena: 2 599,00 zł
szt.
Mont Blanc Altitude 450 czarny metalik
Mont Blanc Altitude 450 czarny metalik

2 595,00 zł

Cena regularna: 2 750,00 zł

Najniższa cena: 2 750,00 zł
szt.
Inter Pack New Spider 2 E 13 pin
Inter Pack New Spider 2 E 13 pin

2 199,00 zł

Cena regularna: 2 399,00 zł

Najniższa cena: 2 399,00 zł
szt.
Inter Pack Traxer 6.2 antracyt
Inter Pack Traxer 6.2 antracyt

2 114,00 zł

Cena regularna: 2 290,00 zł

Najniższa cena: 2 095,00 zł
szt.
Thule 993001 OutWay Platform bagażnik na klapę
Thule 993001 OutWay Platform bagażnik na klapę

2 119,00 zł

Cena regularna: 2 499,00 zł

Najniższa cena: 2 499,00 zł
szt.
Box Inter Pack Gran Torino czarny mat
Box Inter Pack Gran Torino czarny mat

1 299,00 zł

Cena regularna: 1 599,00 zł

Najniższa cena: 1 449,00 zł
szt.
Thule 598 ProRide  Wysyłka 0 zł
Thule 598 ProRide Wysyłka 0 zł

697,00 zł

Cena regularna: 857,00 zł

Najniższa cena: 699,00 zł
szt.
 Thule 7205 Edge Clamp
Thule 7205 Edge Clamp

750,00 zł

Cena regularna: 929,00 zł

Najniższa cena: 890,00 zł
szt.

BMW

Bagażniki dachowe BMW

Bagażnik dachowy w BMW to nie tylko dodatkowy element wyposażenia - to przemyślany dodatek, który zwiększa funkcjonalność samochodu, umożliwiając przewóz przedmiotów, które z różnych przyczyn nie mieszczą się wewnątrz pojazdu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które na co dzień mierzą się z ograniczoną przestrzenią bagażową w swoim BMW i potrzebują dodatkowej powierzchni do transportu. Warto zainwestować w ten element, ponieważ, takie rozwiązanie pozwala na bezproblemowe zabranie ze sobą sprzętu sportowego, takiego jak narty czy snowboardy, a także niezbędnych akcesoriów podczas wyjazdów wakacyjnych czy weekendowych wypadów. 

Bagażniki samochodowe BMW - rodzaje

Gdy potrzebujesz dodatkowej przestrzeni ładunkowej dla swojego BMW, wybór odpowiedniego bagażnika dachowego może być kluczowy. W naszym sklepie staramy się ułatwić to zadanie, oferując różnorodne opcje, które spełniają potrzeby zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i estetyki. Najłatwiejsze w montażu są bagażniki Thule, które cechuje idealne dopasowanie i dobry wygląd. Najpopularniejsze modele oferowane są z belkami WingBar Evo i WingBar Edge . Bardzo wygodnymi w montażu poprzeczkami dachowymi do relingów zintegrowanych jest model MontBlanc Xplore Z tańszych produktów można polecić produkty Cruz, które również są dopasowane indywidualnie do modelu samochodu i posiadają belki aerodynamiczne Cruz Airo. Do bagażników z belkami aluminiowymi można wygodnie zamontować uchwyty rowerowe np. Thule 591 ProRide, Thule 598 ProRide, Thule 532 FreeRide, MontBlanc RoofSprint, Aguri Acuda III oraz inne modele. Wygodnie zamontujemy również uchwyty narciarskie.

Bagażniki samochodowe BMW - wymiary

Przy wyborze bagażnika dachowego do swojego BMW, jednym z kluczowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, są wymiary. Dobra znajomość wymiarów jest niezbędna, aby mieć pewność, że zakupiony model będzie pasował do Twojego auta i spełni oczekiwania co do przewożonych przedmiotów. 

Przy doborze boxa, który zostanie zamontowany na belkach, warto zwrócić uwagę na jego długość i dobrać taką, aby klapa bagażnika samochodu otwierała się bezkolizyjnie. Nie należy sugerować się długością dachu samochodu pojazdu. W naszym sklepie oferujemy boxy o różnej długości od 145 cm do 235 cm. Krótkie idealne są na wakacyjne podróże, a boxy od 180 cm pozwolą na przewóz nart i snowboardów. Najlepsze modele boxów do Twojego BMW to produktyi THULE, Inter Pack Traxer i Zenith oraz MontBlanc Altitude.

Relingi dachowe do samochodu BMW

Relingi dachowe do BMW są montowane wzdłuż obu stron dachu samochodu, stanowiąc bazę do instalacji różnego rodzaju systemów bagażowych, w tym belek poprzecznych, boxów dachowych, uchwytów na rowery czy innych akcesoriów. W zależności od modelu, samochód BMW może być wyposażony w relingi. Istnieją relingi fabrycznie montowane już przy zakupie nowego auta oraz te, które można dokupić jako akcesoria dodatkowe. W przypadku ich zakupu warto zwrócić uwagę na zgodność z modelem samochodu, maksymalne obciążenie, jakość materiałów oraz oczywiście wygląd, który powinien komplementować estetykę BMW. Podczas wyboru bagażnika bazowego do BMW ważne jest, aby skupić się na modelach dedykowanych dla konkretnego typu pojazdu, co zapewnia idealne dopasowanie i uniknięcie problemów z montażem.  

 

Czy bagażniki dachowe wpływają na aerodynamikę i zużycie paliwa BMW?

Tak, bagażniki dachowe wpływają na aerodynamikę pojazdu i zużycie paliwa i  zwiększają minimalnie zużycie paliwa w samochodzie BMW, dlatego warto wybrać nowoczesne konstrukcje z belkami w kształcie skrzydła samolotu. W naszej ofercie mamy takie bagażniki do BMW firmy THULE z belkami WigBar Evo lub MontBlanc model Xplore oraz Cruz Airo. Jeżeli belki nie są nam potrzebne przez dłuższy okres czasu, to warto je zdemontować.

Jakie są ograniczenia wagowe dla bagażników dachowych w BMW?

Ograniczenia wagowe dla w BMW, jak i w przypadku innych marek samochodów, zależą od kilku czynników, w tym od modelu samochodu i specyfikacji producenta pojazdu oraz typu i ograniczenia bagażnika. 

Czy montaż bagażnika dachowego na BMW jest skomplikowany?

W zależności od producenta bagażników montaż może być mniej lub bardziej skomplikowany i czasochłonny. Najprostsze w montażu są belki montowane do relingów otwartych lub zintegrowanych. Do relingów zintegrowanych można polecić model Mont Blanc Xplore, którego montaż odbywa się bez użycia dodatkowych narzędzi. Bardzo prosty w montażu jest również produkt Thule ze stopami Thule 7106 Evo Flush Rail lub Thule 7206 Edge Flush Rail. Podczas montażu należy podążać za instrukcją producenta bagażnika, aby umieścić go na dachu swojego samochodu. 

Wiele nowoczesnych modeli jest zaprojektowanych tak, aby ich instalacja była prosta i intuicyjna, co pozwala na szybki i bezpieczny montaż, nawet dla osób, które robią to po raz pierwszy.

Czy bagażniki dachowe BMW są kompatybilne z innymi markami samochodów?

Bagażniki dachowe do BMW zazwyczaj są zaprojektowane specjalnie pod kątem modeli tej marki, uwzględniając ich unikalne kształty i punkty montażowe, jednak niektóre z nich mogą oferować pewien stopień uniwersalności. W zależności od typu i systemu montażowego takie jak relingi dachowe, punkty mocowania, czy uchwyty na dach, możliwe jest, że będą one pasować do innych marek samochodów posiadających podobne punkty montażowe. W bagażnikach Thule czy Cruz można wymieniać kity mocujące dedykowane do modeli samochodów.

Jak wybrać odpowiedni bagażnik dachowy do mojego modelu BMW?

Należy wybrać taki  bagażnik, który jest dedykowany do danego modelu samochodu. Obecnie nie ma produktów uniwersalnych, które pasują do wszystkich samochodów. Belki dachowe mogą być montowane na różne sposoby – do relingów dachowych, punktów montażowych,  lub bezpośrednio na dachu. Wybierz system montażowy, który jest odpowiedni dla Twojego samochodu zgodny z instrukcją. Dobrze jest wybrać model bagażnika z belkami aerodynamicznymi np. Thule WingBar Evo, Thule WingBar Edge, Cruz Airo, MontBlanc Xplore czy Inter Pack Virgo. Warto także zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonany jest bagażnik, aby przy odpowiedniej dbałości o niego służył wiele lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl